poniedziałek, 3 czerwca 2013

sklepy ze składnikami kosmetycznymi: mazidła, zsk, e-naturalne i BeautyEver :)

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem opisania moich ulubionych (lub nie) sklepów ze składnikami kosmetycznymi.
Ze składnikami mam do czynienia od około 6 lat. Robię kremy, sera, toniki, micele i balsamy.
Korzystam z zakupów w kilku sklepach: Mazidła, Zrób Sobie Krem (ZSK), e-naturalne,  Beauty Ever i Biochemia Urody (linki niestety trzeba sobie wyszukać samodzielnie, ponieważ nie zamieszczam reklam).

Moje naj najulubieńsze są Mazidła i ZSK, a zaraz za nimi, na drugim miejscu – e-naturalne i Beauty Ever. Biochemia Urody znajduje się na szarym końcu, zdarzyło mi się tam robić zakupy kilka razy gdy powstała (mniej więcej 4-5 lat temu) i ostatnio raz, skuszona przez koleżankę na wspólne zamówienie, ale never more.

Mazidła i ZróbSobieKrem – nie powinnam ich traktować łącznie, ale jak bum cyk cyk, nie widzę pomiędzy nimi większych różnic. Oba sklepy są rewelacyjne :) Na dodatkowy plus ZSK trzeba dodać „Kolorówkę” z kolorowymi mikami, możliwość łączenia zamówień i jedną cenę przesyłki. Poza tym oba sklepy mają super obsługę, poczynając od kontaktu przez automatyczne wiadomości e-meilowe, do wymiany uwag z żywymi człowiekami J Rewelacyjne składniki, bardzo dobre jakościowo, świetnie zapakowane i opisane. Wspaniałe hydrolaty. Ceny – umiarkowane, znośne (to co akurat jest droższe w jednym, jest tańsze w drugim J ). No i w każdym zawsze dokładają próbki, i to na dodatek – w miarę możliwości – właśnie te, o które się prosi. Dla mnie rewelka J
Na ZSK uwielbiam szczególnie zestawy liposomowe i bazę kremową. Z mazideł z kolei – hydrolaty i peptydy J

E-naturalne – u nich popełniłam do tej pory tylko kilka zamówień. Jak na razie obsługa fajna, przesyłka szybka, próbki dodają J Ale, jak dla mnie, trochę za mały asortyment – szczególnie brakuje mi kwasów, które uwielbiam (bo są tylko podstawowe – cytrynowy, glikolowy, mlekowy, salicylowy i migdałowy).

Beauty Ever – ten sklep lubię szczególnie za obsługę przy odbiorze osobistym. Gwarantuję wam, że drugiego takiego nie ma na świecie J Sam sklep mieści się w piwnicy, więc schodząc do niego wstępuje się w coraz większe ciemności…. A obsługę stanowi kilku panów słusznego wieku i gabarytów, z siwymi brodami JJ Na serio J Jak pierwszy raz tam weszłam czułam się jakbym niechcący wstąpiła na zebranie klubu starych wilków morskich i tylko brakowało dzbanów z grogiem i pokrzykiwania „hoł hoł hoł morskie opowieści”  JJ  Polecam J A wracając do składników – jakościowo dobre, ale znowu mi trochę za mało. A szczególnie - kwasów …. (chociaż np. kwas alfa-liponowy dostałam jako próbkę, a na stronie go nie ma, ha, ki czort?) Mają za to, jako jedni z nielicznych, mój ukochany olej ryżowy J

Na końcu czas na Biochemię…. Oj nie lubię Ci ja, nie lubię. Składniki fajne, receptury fajne, ale ta obsługa…. Jeszcze do niedawna czekało się z tysiąc dni na wysyłkę, teraz na szczęście to zmienili. Ale nie to mi najbardziej przeszkadza. Najbardziej nie lubię gdy ktoś traktuje mnie jak gupka. Poprosiłam kiedyś o recepturę na którąś z ich mieszanek olejów, bo z poprzedniego zamówienia (robionego u nich zresztą) zostało mi trochę bezpańskiego rokitnikowego. Czego się dowiedziałam – że nie mogą mi zdradzić tej wielkiej tajemnicy, bo to wielka tajemnica technologii….. Dodam może, że nie, nie chodziło mi o molekularne charakterystyki cząsteczek każdego ze składników i ich pochodzenie, nie, ja chciałam tylko wiedzieć ile % rokitnikowego jest w jakimś tam serum……  Dodam może jeszcze, jakby ktoś nie wiedział, że BU dostarcza każdy składnik serum w oddzielnej fiolce... Więc drogą dedukcji czterolatka można dojść do wniosku, że wieeeeeelką tajemnicę technologii mogłabym odkryć kupując po prostu kolejny zestaw i ważąc zawartość fiolek…. Ale cóż – dzięki takiemu podejściu do klienta, następnego zestawu od tamtego czasu nie było, i nie będzie….


A rewelacyjne receptury, ba! rozpisane na % i gr. składy tak zwanych „gotowców” ma Zrób Sobie Krem, więc heloł Biochemio, I don’t need you anymore ;)  


No i tak to J Dziękuję za uwagę cierpliwym czytelnikom (szczególnie, że w tekście nie ma obrazków ani linków, tym większe chapeau bas :) )

2 komentarze:

  1. No i wypatrzyłam sobie sklep Beauty Ever którego nie znałam, pierwsze dwa też na równi bym traktowała i też je lubię:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też lubię Mazidełka i ZSK ;D pisz, pisz fajnie piszesz! ;D

    OdpowiedzUsuń